Lista z Darmowymi Stockami

Dodano 10 marca 2018 01:31 przez Mariusz

Jak wiadomo przy projektowaniu stron, czy też innych projektów graficznych potrzebujemy zdjęć by lepiej odzwierciedlić wizualnie nasz projekt….

Do tego przychodzą nam z pomocą banki zdjęć których do tej pory na rynku pojawiło się mnóstwo. Do niedawna większość z nich była płatna z ograniczonymi licencjami na dane zdjęcie bądź grafikę, ale zbiegiem czasu wiele się zmieniło i powstało sporo różnych serwisów z darmowymi zdjęciami do pobrania i wykorzystywania komercyjnego w naszych projektach….W niektórych przypadkach autorzy pobierają jakieś opłaty za  swoje  zdjęcia ale tylko w wersjach premium. Jeszcze na innych chcą umieszczania linków pod zdjęciem z informacją o swojej stronie skąd pochodzi fotografia, dlatego w tym celu zalecam jeszcze zapoznać się z licencjami na danej stronie….

 

Na pierwszym miejscu Mojej listy z darmowymi stockami znajduję się:

Pixabay

Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych serwisów do pobierania darmowych zdjęć o tak ogromny wyborze fotografii. W pełni do pobierania zdjęć potrzebujemy być tylko zalogowani.

Pixabay – Lista z Darmowymi Stockami- AtelierWeb

 

 

Glyphs Company

Pomimo swojej skromniejszej  ilości i mniejszego wyboru zdjęć  jak poprzednik, serwis oferuje ciekawe tematycznie zdjęcia. Tutaj możemy pobierać zdjęcia bezpośrednio bez logowania się…

Lista z Darmowymi Stockami
Glyphs Company – Lista z Darmowymi Stockami- AtelierWeb

 

 

Albumarium

 

Lista z Darmowymi Stockami
Albumarium – Lista z Darmowymi Stockami- AtelierWeb

 

FoodShot

Witryna o tematyce kulinarnej, na której znajdziemy zdjęcia żywności, potraw i kuchni….Pobierzemy z niej zdjęcia za darmo jak i za opłatą…

FoodShot – Lista z Darmowymi Stockami- AtelierWeb

 

Stockio

Strona na której mamy duży wybór zdjęć za darmo z wyborem kilku rozdzielczości o różnej tematyce….

Stockio – Lista z Darmowymi Stockami- AtelierWeb

 

I kolej już na ostatni z tej listy serwis ze zdjęciami Stockowymi którym jest :

Visualhunt

Moim zdaniem są tam najbardziej fenomenalne zdjęcia jakie spotkałem na tego typu witrynach….Zdjęcia są naprawdę Ładne i Fascynujące…Ale żeby umieścić je za darmo w naszych witrynach i projektach musimy podać informację o autorze strony, pod zdjęciem w formie linku do jego witryny lub jako znacznik html linku do jego strony….

Visualhunt – Lista z Darmowymi Stockami- AtelierWeb

 

I to koniec tego zestawienia, podałem raptem 6 ale naprawdę wartych serwisów do przeglądania w trakcie wyszukiwania fotografii…Zawsze pamiętajcie jeszcze upewnić się co do licencji na których są udostępniane zdjęcia lub na jakich warunkach autor je udostępnia. Wiele zasobów w internecie udostępnianych jest na licencji Creative Commons gdzie informację znajdziecie  TUTAJ, lub nieco jaśniej wytłumaczone TUTAJ.

Jeżeli macie jakieś swoje witryny z darmowymi Stockami a chcecie się nimi podzielić możecie wstawiać linki w komentarzach…:)…